Ойцовський парк: багата різноманітність природних чудес

Неповторним куточком природи називають у Польщі Ойцовський парк, що розташувався неподалік від Кракова. І нехай він в порівнянні з іншими національними парками і заповідниками не може похвалитися величезними розмірами, але зате він вабить до себе неймовірною красою, яку створюють зелені ліси, які немов килим покривають химерні форми скельних рельєфів, а також сотні печер і неймовірної краси панорама річки Прондік.

Фантастичну картинку створюють вапнякові скелі, про які тут складаються легенди. Справжнім символом цього природного куточка можна назвати «Палицю Геркулеса» – величезну двадцятиметрову колону, верхівка якої помітно ширше її нижньої частини.

Окремої уваги в Ойцовському парку заслуговують печери, кожна з яких відрізняється глибиною і протяжністю. У цьому підземному царстві облаштували собі житло близько п’ятнадцяти видів кажанів. Інтерес до цих об’єктів, але вже професійний, проявляють археологи, які в цих місцях постійно здійснюють розкопки.

Найкрасивішою і найпопулярнішою серед туристів вважається печера Рай, в якій крім фантастичних скульптур із сталактитів, колон сталагмітів і підземного озера, що, в принципі, зустрічається в багатьох печерах, можна побачити, якщо пощастить, навіть останки мамонта або кам’яне знаряддя, що належало ще неандертальцям.

Чарівної краси, особливо восени, коли листя стають різнобарвними, надають парку дерева, серед яких домінують буки і клени. У цей час року якось по-особливому виглядають і два замки, що знаходяться на території парку. От тільки якщо перший – Пєскова Скала має задовільний стан, то від другого – Ойцовського залишилися, практично, одні руїни.

Туристам, що бажають насолодитися чудесами природи Ойцовського парку, можуть бути запропоновані як піші, так і велосипедні маршрути, що в кожному разі подарує неповторні враження та чудовий відпочинок. Більше дізнатися про природу цього краю, його історію та археологічних знахідках можна в музеї ім. Шафера, який також є пам’яткою Ойцовського парку.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла