Що обов’язково варто подивитися в Кракові?

Краків – одне з найкрасивіших і найстаріших міст Європи. Заснований він більше тисячі років тому. Тут тісно переплелися минуле з сучасністю, в його архітектурі присутні і готика, і бароко, є модерн, і є класика. У центрі міста середньовічні вузькі вулички часом можуть дивувати несподіваними відкриттями самих краків’ян, варто тільки вдивитися в старовинні будови.

Вавельський замок

Вавельський замок – одна з головних визначних пам’яток міста Краків у Польщі. Будувався він майже половину 14 століття, потім багаторазово добудовувався. Цей замок – резиденція польських королів, тут проходила їх коронація, тут же знаходиться і усипальниця.

До головного собору примикають три вежі – кожна зі своєю історією, легендою. Найбільша – Годинникова вежа. Називається вона так через великий баштовий годинника. Іншу називають Вежею срібних Звонов, у третій же знаходяться величезні дзвони, серед яких – знаменитий «Зигмунд», найбільший в Польщі дзвін, відлитий ще в 1520 році.

Кожна незаміжня дівчина намагається дістати рукою до язика цього дзвону – адже тоді вона швидко й успішно вийде заміж.

У Вавелі зберігається і коронаційний меч польських королів «Щербец», відлитий ще в 11 столітті.

Тут же знайшли спокій і видатні діячі польської культури Адам Міцкевич, Юліуш Словацький.

Площа Ринок

Це серце старого Кракова, його найстаріша площа. Це одна з найбільших і найстаріших площ Європи. Закладена вона була ще в 1257 році, і на ній є на що подивитися.

Наприклад, Ратуша, якій більше 600 років. Зараз тут знаходиться Історичний музей Кракова і сатиричний театр «Маскарон». Поруч з нею – величезний Маріацький костел. Звертає на себе увагу різниця висоти його веж. Вона досягає 20 метрів. Імена архітекторів забуті – легенда каже, що два брати намагалися довести один одному, хто з них краще вміє будувати. У молодшого справа пішла краще, швидше. Позаздривши, старший його вбив. А потім і сам кинувся з висоти вниз. Містяни вирішили на цьому завершити будівництво, а імена братів більше ніколи не згадували.

Про цей костел ще розповідають, що побудований він на місці іншого, Храму Діви Марії, зруйнованого військами Батия в 1241 році. Тоді на самому верху під куполом стояв охоронець-трубач. У його обов’язки входило давати сигнал, «хейнал», у разі небезпеки. Він побачив, що до міста наближаються вороги і встиг дати сигнал. Але закінчити його не зумів – ворожа стріла потрапила в сміливця.

На згадку про це сьогодні на останньому ярусі більш високої вежі чергує трубач. Він щогодини відіграє певну мелодію, яку різко обриває на половині такту. Потім він визирає з вікна і вітає присутніх внизу людей. Якщо встигнеш його побачити – значить буде якась удача.

У центрі площі стоїть пам’ятник Адаму Міцкевичу, поставлений в кінці 19 століття, до сторіччя з дня народження поета. Щорічно, в цей день до підніжжя пам’ятника несуть квіти.

Тут же знаходяться і найдавніші польські торгові ряди – Сукенніци. Двісті років тому це була базарна площа, а сьогодні – сучасна галерея, де можна купити краківські сувеніри. На площі мешкає неймовірну кількість голубів. Вони абсолютно не бояться людей, адже їх ніхто не ображає. Краків’яни розповідають, що за ще однією легендою кожен голуб – це душа загиблого захисника Кракова.

Фортечні стіни

Ці масивні споруди залишилися ще з часів Середньовіччя. Коли в 19 столітті навколо міста зносили стіни, цю їх частина, разом зі сторожовою вежею Барбаканом і Флоріанськими воротами вирішено було залишити, як пам’ятник архітектури. Серед всіх залишившихся пам’ятників подібного типу цей – найбільший. Висота його від підніжжя до бійниць досягає 20 метрів, ширина стін – 3 метри. У той час, коли їх зводили, це було справжнє диво будівельної техніки.

Навколо Старого міста висаджено парк Планти – цим деревам вже два століття. Парк оточує практично все Старе місто.

 

Краків – місто студентів.

Це ще й місто вищих навчальних закладів. З них найстаріший Ягелонський університет. Це один з найстаріших університетів Європи, заснований ще в 1364 році королем Казимиром III. Було відкрито 3 факультету, працювало 8 кафедр. Однак після смерті короля університет фактично припинив своє існування. Тільки через чверть століття, новий король Польщі і Великий князь Литовський Ягайло (Владислав Ягелло), чиїм ім’ям названо університет, відновив його діяльність. Король надавав усіляку допомогу юнакам з бідних сімей, прибулим з Литви. Щоб купити потрібну будівлю в місті, в казні не було коштів. Тоді королева Ядвіга завітала всі свої коштовності і прикраси на цю добру справу. У той час університет називався, в перекладі з польської, Загальною школою, потім Краківською академією. Свою нинішню назву він отримав тільки в 19 столітті.  Серед його випускників – чимала кількість відомих людей: Микола Коперник, Станіслав Лем, Іоанн Павло II і багато інших. Згідно з легендою, тут навчався чорнокнижник, пан Твардовський.

Зараз Ягелонський університет налічує 15 факультетів, в ньому кілька десятків тисяч студентів з багатьох країн. Звичайно ж, вони не можуть поміститися в одному корпусі, тому головний корпус знаходиться в іншому місці. У старому ж корпусі – крім навчальних аудиторій розташований музей університету, а на самому верху – обсерваторія. Особливу цінність являє собою університетська бібліотека – серед 6 млн книг тут зберігаються рукописи Миколи Коперника.

Соляні копальні

В околицях Кракова також є цікаві пам’ятки. Так в невеликому передмісті Кракова Величка знаходяться відомі соляні копальні. Вони занесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Передмісття знаходиться всього в 10 км від Кракова. У цій шахті розташований, напевно, найглибший у світі музей (101 метр) і підземна діюча каплиця святої Кінги.

У цьому музеї все зроблено із солі. І все, крім фігур і декоративних елементів, можна чіпати руками. Цікавим навіть запропонують лизнути стіну – яка теж з солі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла