Вроцлавські гноми: символи політичних рухів

Плануючи свій туристичний маршрут по Польщі, обов’язково включіть в нього Вроцлав – одне з найдавніших польських міст. Відмінною рисою Вроцлава є велика кількість бронзових статуй «краснолюдків» (гномів), встановлених на міських вулицях.

Вперше про гномів заговорив Вальдемар Фидрих – глава хепенінгового руху, який мав місце в Вроцлаві в 80-х роках минулого сторіччя. У 2001 році на вулицях почали з’являтися статуетки цих маленьких чоловічків, які сьогодні є однією з головних вроцлавських пам’яток. Турфірми пропонують спеціальні екскурсії, під час яких можна не тільки відшукати всіх «краснолюдків» міста, а й почути захоплюючу історію про кожного з них.

Місцеві жителі вірять, що гноми, які прийшли до Вроцлава, сприяють процвітанню міста. Власне, це і є причиною того, що з кожним роком бронзових статуеток підземних трудівників ставитися все більше і більше. 21 травня 2014 на вулицях міста з’явився трьохсотий гном, якого назвали «Європейським». Примітно, що кожен гном має своє ім’я: на Тюремній вулиці – В’язень, на Ринковій площі – два Сізіфа, Катя велика гранітна куля.

Самостійно знайти «краснолюдків» буде не так вже й легко, адже статуетки, висота яких не перевищує 20-30 сантиметрів, зовсім не виділяються на тлі міського ландшафту. Більше того, мініатюрні гноми, як правило, ховаються в найнесподіваніших місцях (стовпах, стінах, підвіконнях), що ще більше ускладнює завдання.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла