Вавельський замок

Перший княжий палац на Вавельському пагорбі з’явився в X-XI століттях. З ініціативи Казимира Великого, царювавшого в 1333-1370 роках, тут було зведено величний королівський замок в готичному стилі, від якого збереглася вежа Кур’я Лапка. Після руйнівної пожежі 1499 король Олександр і його брат Зигмунд Старий зробили грунтовну перебудову замку в ренесансному стилі. Так з’явився величезний палац-фортеця в італійському стилі, типове укріплене палаццо.

Внутрішній дворик замку – один з кращих зразків стилю італійського Відродження на польській землі. Дворик обрамлений потрійний гірляндою галерей, ритмічно розділених легкою конструкцією чергуючихся опор, арок і балюстрад. Кожен ярус – різної висоти, але пропорції знайдені дуже вдало. Стрункі колони першого і другого ярусу переходять в напівкруглі арки м’яких, плавних обрисів в дусі Ренесансу. Несподівано тонкі колони третього поверху підтримують величезний навіс. На стінах галерей збереглися фрагменти розпису XVI століття. Це портрети римських імператорів в медальйонах, рослинні орнаменти та декоративні композиції на античні теми. Південна сторона двору також має аркаду і прикрашена помилковими вікнами.

 

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла