Океанографічний музей в Монако

У князівстві Монако на узбережжі Середземного моря знаходиться знаменитий Океанографічний музей, що займає площу близько двох квадратних кілометрів. Засновником музейного комплексу є принц Альберт I, який правив цією мініатюрною державою протягом 1889-1922 років.

Монарх займався не тільки політикою та економікою, він був також відомим вченим-океанографом. Не раз Альберт I на своєму дослідницькому кораблі «Ірондель» виходив у моря й океани, вивчаючи морську флору і фауну. До 1899 року він встиг зібрати велику колекцію, для розміщення якої і був побудований Океанографічний музей. Але проект музейного комплексу передбачав не тільки виставкову експозицію, були також споруджені лабораторії, велика бібліотека, а також аудиторії для читання книг.

Будівельні роботи тривали майже десять років, і в 1910 році Океанографічний музей в Монако прийняв своїх перших відвідувачів. Яскравою пам’яткою музейного комплексу є величезні акваріуми, де туристи можуть побачити мешканців – від крихітних рибок і до хижих акул, які зібрані практично з усіх океанів нашої планети.

Не менш цікавий для відвідувачів зал морської зоології, де розташовані скелети морських ссавців (косаток, нарвалів і китів), причому один з експонатів, двадцятиметровий кит, був спійманий особисто Альбертом I. У музеї є зал, що розповідає про історію дослідження океану. Тут відвідувачам надається можливість познайомитися з різними океанографічними приладами та інструментами, а також моделями підводних апаратів і водолазними костюмами минулого.

Туристи, побувавши в музеї, можуть дізнатися багато цікавих фактів про життя океану. Особливо користуються популярністю пізнавальні фільми, зняті в минулому столітті.

Протягом тридцяти двох років директором Океанографічного музею був відомий дослідник Жак-Ів Кусто, запрошений на цю посаду правнуком Альберта I принцом Реньє III.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла