Нікосія

Інформація про місто Нікосія

Столиця Кіпру Нікосія (Nicosia), відома також як Лефкосія (Lefcosia), приваблива для туристів унікальними історичними пам’ятниками і розвиненою інфраструктурою, незважаючи на непросте політичне становище. Місто, як і сам Кіпр, розділене на дві частини (грецьку і турецьку) демаркаційною лінією з пропускними пунктами і охороняється військами ООН. Проте, пам’ятки Нікосії доступні для гостей столиці в будь-якій частині міста.

Прогулюючись по столиці Кіпру, легко заблукати, тому що тут не прийнято вішати таблички з назвою вулиць і площ. Допомогу допитливому туристу «надасть» карта Нікосії і привітні місцеві жителі.

Насамперед слід відвідати величні Венеціанські стіни (Venetian Walls), зведені венеціанськими військовими інженерами в середині шістнадцятого століття. На жаль, врятувати місто від навали турків вони не змогли, але, зберігшись до наших днів, стали свого роду візитною карткою міста Нікосії. З трьох в’їздів збереглися тільки Фамагустські ворота, у внутрішніх просторах яких проходять сучасні виставки.

Від Венеційських стін відходить вулиця Ледра (Lidras Street), прозвана англійцями «милею смерті» – тут полягло чимало британських солдатів під час боротьби місцевих жителів за незалежність Кіпру. Зараз на цій вулиці розташовані основні магазини Нікосії і сувенірні лавки, які дозволять поєднати історичні екскурсії з приємним шопінгом.

Серед інших визначних пам’яток варто подивитися Мечеть Омерійе (Omeriyeh Mosque), де за переказами був похований пророк Омар, Палац архієпископа (Archbishopric) у неовенеціанском стилі і Собор св. Іоанна (Agios loannis Cathedral), що славиться своїми фресками.

Нікосія – найбільше місто Кіпру, де розташовані парламент, основні урядові організації, офіси найбільших компаній, а також банки й університети. Готелі Нікосії представлені широким ціновим спектром – від шикарних мережевих (Hilton, Holiday Inn) до готелів поскромніше («тризіркові» Classic Hotel, Royiatiko Hotel).

Міжнародний аеропорт Нікосії використовується тільки військами ООН, тому потрапити в місто можна автобусом з аеропорту Ларнаки (30 хвилин в дорозі) або Пафосу.

Погода у Нікосії підпорядковується загальним закономірностям середземноморського клімату: спекотне посушливе літо (+30-33) і дощова м’яка зима (+10-15).


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла