Сотіра

Інформація про місто Сотіра

Сотіра (Sotira) – це кіпрська деревенька, розташована на півдні острова, на захід від Лімассола. Її жителі займаються, в основному, сільським господарством, і зазвичай Сотіра лежить осторонь від второваних туристами стежок. Проте саме тут були зроблені цікаві археологічні знахідки. На їх честь навіть була названа керамічна культура епохи неоліту групи Сотіра. Відомо більше двадцяти невеликих неолітичних кіпрських поселень, датованих 4500-3500 роками до н.е., і Сотіра є найбільш великим з них. Вона налічує близько п’ятдесяти квадратних однокімнатних будов з круглими вогнищами і платформами для сидіння. Тут також було знайдено чимало гончарних виробів і предметів побуту, які нині виставлені в Археологічному музеї.

На східному в’їзді в село Сотіра знаходиться церква Агіос Мамас початку XVI століття. До нинішніх днів зберігся чудова настінний живопис. У центрі села розташована церква Метаморфосіс ту Сотірос XIII століття, а також невеликий церковний музей.

У декількох кілометрах від Сотіри, на 70-метровій кручі, знаходяться руїни античного міста Куріона. Звідси відкривається прекрасний прибережний вид. Стародавнє місто, засноване за 1200 років до н.е., в IV столітті було зруйноване сильним землетрусом. Театр Куріона був відновлений в 1961 році, і тепер в літні місяці в ньому проводяться вистави грецької трагедії. На місці античних будинків і терм збереглися чудові мозаїки.

Святилище Аполлона Хілатьского (Sanktuary of Apollo Hylates) – ще одна знамените кіпрське визначне місце, руїни якого височіють серед кипарисів. Храм був споруджений в I столітті н.е. і потім неодноразово перебудовувався.

З Сотіри можна також потрапити до замку Колосси, зведеному в 1454 році. Це зміцнення хрестоносців з підвісним мостом, зведене при Річарді Левове Серце, має триповерхову 25-метрову вежу і товщину стін більше 2,5 метрів. З даху відкривається вид на виноградники й апельсинові плантації, кипариси і безмежне море.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.