Озера Греції – дзеркала природної краси

Касторья

Озера Греції являють собою не що інше, як дивно чисті природні дзеркала, що відображають у своїх кристальних водах неповторну красу грецького пейзажу. Тому зовсім не випадково те, що, завдяки своїй неймовірній красі, вони здавна відігравали важливу роль не тільки в житті людей, але і в житті давньогрецьких богів, відомих нам з міфів Давньої Греції.

Озера Греції, тісно пов’язані з людською діяльністю, а також з розвитком міст і навколишніх їх районів, буквально заворожують численних відвідувачів і відпочиваючих своєю неповторною красою.

Озеро Тріхоніда

Площа: 96 кв. км.

Максимальна глибина: 57 м.

Озеро Тріхоніда, не раз оспіване, дивовижне по красі, і, на додачу до всього, ще поки незвідане, є створенням великих геологічних потрясінь, розташувавшись в центрі Етолійського плато.

Мова йде про саме велике озеро в Греції, яке являє собою одне із значущих водно-болотних угідь, що має величезне естетичне, екологічне та риболовецьке значення.

Тут, в обширних очеретяних заростях і в приозерної смузі, мешкає більше 140 видів птахів, 30 з яких знаходяться під загрозою зникнення; в низинній прибережній зоні розташовані вапняні болота, які викликають до себе особливий науковий інтерес. Багатовікові платани, верби, олеандри, вільхові дерева і евкаліпти, а також «море» плантацій  оливкових і цитрусових дерев – усі разом – складають краєвид виняткової природної краси. Навесні тут цвітуть дикі орхідеї, цикламени та гладіолуси, що поширюють всюди п’янкий аромат, в той час як цілі «плавучі галявини» з білих латать прикрашають собою блакитну озерну гладь.

Озеро Тріхоніда відрізняється також багатою іхтіофауною, з рідкісними видами прісноводних риб (гурнара, нанобичок, вугор та ін) і дуже смачною озерної корюшкою – гастрономічним ноу-хау в тавернах цього регіону.

Види відпочинку: відвідувачам надається можливість досліджувати багату природу озера, зробивши прогулянку на водному велосипеді, а також насолодитися панорамою озера з пароплану.

Преспес:

Мала Преспа

Площа: 47,35 кв. км

Максимальна глибина: 8 м.

Велика Преспа

Площа: 272 кв. км.

Максимальна глибина: 55 м.

У межах геофізичних меж округу Флорини, в затишних обіймах навколишніх гір, лежить чарівний світ незрівнянної природної краси, створений в результаті танення льодовиків і послідовних сейсмічних подій. Це світ Великої і Малої Преспи. Чарівність, яку випромінюють ці озера, зовсім особлива, оскільки на поверхні їх вод відбиваються лісисті гірські схили і унікальний за красою ландшафт.

Серед найбільш важливих водно-болотних угідь Європи, Преспес вважається для перелітних птахів (і не тільки) справжнім земним раєм. Тут гніздяться і розмножуються сотні видів пернатих, багато з яких знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, тут мешкають срібні пелікани, баклани і чаплі.

Перед відвідуванням Преспесу, потрібно не забути спорядитися відповідним обладнанням для спостереження за птахами, при цьому рекомендується відвідати Спостережний пункт (Паратірітіріо), де члени Грецького орнітологічного товариства не тільки дадуть цінну інформацію про птахів, але і нададуть можливість поспостерігати за ними через їх телескоп.

Варто перейти і через плаваючий міст, що веде на острів Святого Ахілла, який знаходиться на Малій Преспі, щоб помилуватися руїнами однойменної трьохнефної базиліки, що датується Х століттям нашої ери. Унікальним досвідом є і знайомство з багатьма скитами і наскальними малюнками в бухті Псарадон (Рибаков), а також відвідування Великої Преспи.

В кінці екскурсії бажано відпочити в таких традиційних селах, як Псарадон і Айос Германос, де можна спробувати смачно приготованого коропа, всім відомого запеченого на вугіллі солодкого перцю «Флорініс» і, безумовно, гігантську квасолю, в супроводі ціпуро місцевого виробництва.

Види відпочинку: не варто упускати можливість насолодитися унікальною романтичною прогулянкою на човні по Великій Преспі, використовуючи так звані «плаву» – дерев’яні човни, характерні для даного регіону.

Озеро Пластирем

Площа: 25,2 кв. км.

Максимальна глибина: 60 ​​м.

Озеро Пластирем, розташоване серед ідилічних ландшафтів невимовної природної краси, відоме в народі як «маленька Швейцарія», з першої ж миті завойовує увагу кожного відвідувача. Це одне з найбільших штучних озер Греції, створене на місці русла стародавньої річки Тавропос, що впадала на півдні в річку Ахелоос.

Можна з упевненістю сказати, що мова йде про диво природи, яка зобов’язана своєю появою генералу Ніколаос уПластірасу, ім’ям якого по праву і було названо це озеро, а саме – його мрії, реалізованої в житті: будівництва дамби, яка, в свою чергу, буквально вдихнула життя в околиці, оскільки озеро Пластирем – це не що інше як водосховище, яке є джерелом водопостачання для прилеглої області Горпини, а також важливим джерелом зрошення для фермерів Фессалійської долини.

Озеро Пластирем з усіх боків оточене зеленими вершинами гір, з яких стікають бурхливі потоки, що впадають в його спокійні води. Все це в цілому створює невимовну за красою картину. Тут чітко простежуються всі сезони року – кожен у своїй неповторній красі, і особливо яскраво, можна сказати в повній мірі, у високогірному містечку Горпини, яке вважається справжньою прикрасою цього регіону, надаючи тисячам відвідувачам можливість випробувати чарівність всіх чотирьох пір року!

Види відпочинку: відвідувачі можуть відчути себе єдиним цілим з природою, досліджуючи мальовничі околиці озера, завдяки проведеним тут різноманітним заходам: від катання на каное, каяках і водному велосипеді до прогулянок на традиційній пирозі.

Озеро Памвотіда

Площа: 23 кв.км.

Максимальна глибина: 5 м.

Памвотіс (або живить все) – стародавня назва відомого озера Іоанніна (Яніна), яке прикрашає своєю рідкісною красою однойменне плато. Слава про озеро, що має багате історичне минуле, обросле легендами і переказами, поширилася і за межами Греції.

Озеро Іоанніна живиться водами джерел, які стікають з гір Мітсікелі, Драмбадовас, Сентеніку і Кріас.

Зазвичай тиха, часом «замерзла» озерна гладь викликає у жителів міста Іоанніна містичне зачарування, яке втілюється в виблискуючі літні погожі дні, у вологі ранки з туманом або в морозні зимові вечори.

Береги, густозаросші обширними очеретяними заростями, і багата Приозерна рослинність – верби, тополі і величні платани – являють собою справжній притулок для багатьох ендемічних і мігруючих птахів: тут мешкають чаплі, нирки, кулики, бекаси, баклани і дикі лебеді.

Дві основні риси, які відрізняють Памвотіду від інших озер країни – це, по-перше, чудовий півострів, який входить в озеро, з його історичним замком і високими мінаретами і, по-друге, невеликий острівець – єдиний населений «анонімний» озерний острів в Греції , оточений смарагдовими водами.

Можна скористатися невеликими катерами, щоб зробити прогулянку серед мальовничої природи і історичних монастирів, відвідавши мальовничу рибацьку громаду, де б’ється пульс життя острова, випробувати на собі привітний прийом його жителів, а також спробувати знамениті солодощі Іоанніна і, звичайно ж, всім відомі делікатеси озера – такі, як короп, вугрі і жаб’ячі лапки …

Приховані в ранковому тумані таємниці озера завжди в очікуванні подорожі, зануреної в легенди та історію …

Види відпочинку: озеро пропонує ідеальні умови для катання на водних лижах, човнах і каное, завдяки тому, що вітри, що дмуть в даному регіоні, більшу частину часу особливо сприятливі.

Озеро Касторья

Площа: 28 кв. км.

Максимальна глибина: 9 м.

Озеро Касторья, або озеро Орестіада, виділяється своєю винятковою природною красою. Вважається, що воно було утворено 10 мільйонів років тому, а його нинішній вигляд – це частина, що залишилася від споконвічного озера, площа якого сягала свого часу 164 кв. кілометрів.

Можна сказати, що озеро Касторья являє собою дзеркало невимовної краси, в якому відображається однойменне місто, що прославилося своїм хутряним виробництвом.

На озері живе понад 200 видів пернатих, багато з яких представляють собою рідкі види птахів, що знаходяться під загрозою зникнення.

Лебеді, срібні пелікани, чаплі, баклани і дикі качки знаходять притулок в густих прибережних лісах з гідрофільними деревами, які своїм листям захищають своїх крилатих мешканців.

Озеро оживає з першими променями сонця. Місцеві рибалки на човнах немов «змагаються» у своїй майстерності з плавання з водоплавними птахами, отримуючи в нагороду багатий улов з озерних риб: риби-метелики, короп, окунь та інші. До речі, озерна риба з Касторья відома своїм чудовим смаком на всю Грецію.

А ввечері, коли сідає сонце, можна здійснити романтичну прогулянку, пішки або на велосипеді, серед гігантських мідно-зелених платанів, що ростуть уздовж еліпсоподібного берега озера.

Види відпочинку: озеро Касторья ідеально підходить для занять водними видами спорту – таких, як веслування, вітрильний спорт, водні лижі, риболовля та катання на човнах.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла