Санторін: вулкан, що вніс корективи в історію

Санторін увійшов в історію як вулкан, виверження якого було одним з найпотужніших і смертоносних, які коли-небудь відбувалися на нашій планеті. Більш того, багато істориків схиляються до того, що саме Санторін вніс істотні корективи в розвиток людської цивілізації.

Сталося це більше трьох тисяч років тому на острові Тіра, що має й іншу назву – Фіра, коли накопичині за тривалий час у жерлі вулкана розпечена лава і гази, подолавши міцність порід, з величезною силою вирвалися на поверхню, піднімаючи масу попелу до сорока кілометрів на висоту. За силою виверження, яка дорівнювала семи балам, Санторіні вдалося втричі перевершити виверження Кракатау.

Позбувшись від усього, що накопичилося всередині, величезний вулканічний конус не зміг витримати свою власну вагу і звалився, забравши з собою всі поселення, які були на його схилах. Потужність виверження була настільки сильна, що хмара попелу простягнулася майже на тисячу кілометрів. Наслідком цього стала величезна кальдера, яку моментально заповнили води Егейського моря. Так Санторін призвів до загибелі мінойської цивілізації, що не могло не відобразитися на світовій історії.

Виверження цього вулкана досить точно описує у своєму романі «Таємничий острів» Жюль Верн, який побував у цих краях в XIX столітті з групою вчених. Письменник був настільки здивований побаченим і почутим, що просто не зміг залишитися осторонь.

Сьогодні, завдяки встановленим на острові датчикам, дослідникам вдається фіксувати зростання активності цього вулкана, останнє виверження якого відбулося в 1950 році. Підвищення активності вулканічних процесів, викликає тривогу у багатьох учених, яке, на їхню ж думку, може бути викликано скупченням на глибині близько трьох кілометрів великої кількості магми, приблизно, це близько чотирнадцяти мільйонів кубічних кілометрів.

Вчені припускають, що небезпечні зсуви, а також викиди попелу можуть стати наслідком навіть невеликого вибуху на Санторіні, що дуже небезпечно для населення Греції.

Незважаючи на всі застереження подивитися на Санторін з’їжджаються туристи з різних куточків світу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла