Божественна Греція

Божественна Греція

Най цікавіші історії про людей і богів, олімпійські пристрасті, цікаві екскурсії по античних храмах і виснажливий шопінг, море, сонце і острови, вино і мусака. Ось вже і правда, в Греції є все. Тут немає тільки приводів для нудьги і поганого настрою. На батьківщині Геракла і Прометея можна пошкодувати тільки про одне. Про те, як мало часу відпущено на подорож по цій казковій країні.

Афіни

Знайомство з Грецією краще почати з її столиці – зосередження в сильно концентрованому форматі всього того, чим так пишається держава з великою історією. Афіни – це філософія Сократа, Платона і Аристотеля, театр Есхіла, Софокла і Евріпіда, храми Зевса і Гефеста, бібліотека Адріана, Башта Вітрів, Лікавіт і багато інших пам’ятників античності. Для стражденних знань істориків-аматорів тут відкриті двері десятків історичних, краєзнавчих та археологічних музеїв.

Хочете всього і відразу, в сенсі, ви не проти помилуватися панорамою Афін з висоти пташиного польоту? Тоді вам на Ареопаг – Холм Ареса. Вид на місто, розсіюється мільйонами вогнів в невисоких горах, просто дивовижний. Перед вами як на долоні розгорнуться всі архітектурні шедеври грецької столиці.

Греція славна не лише своїми античними пам’ятниками. Величезний інтерес представляє і середньовічний монастир Кесаріані, заснований в XI столітті. Скромна святиня – мовчазний свідок походів хрестоносців і турецького вторгнення.

Дуже цікаві екскурсії по кораблям-музеям. Туристи можуть відвідати прообраз давньогрецької триреми – судно Олімпію. Без сумніву мандрівники залишаться задоволеними і прогулянкою на броненосний крейсер Георгіосу Авероф – отакий аналог російської «Аврори».

А найвідоміше місце в Афінах, як і в самій Греції, воно ж найвище в місті – це, звичайно, Акрополь. Заснований цей архітектурний шедевр був у V столітті до нашої ери архітекторами Іктином і Каллікратом і декорованим скульптором Фідієм. Головними визначними пам’ятками тут є храм Афіни – Парфенон з дванадцятиметровию статуєю богині війни і мудрості, храм її ж і Посейдона – Ерехтейон з пишними обрамленнями при вході і святилище богині перемоги Ніки – Пропілеї (парадний вхід в Акрополь). Всі ці пам’ятники повністю виконані з білого мармуру, який за століття набув лише більше зачарування. Не зіпсували споруди і перські та турецькі війни. На території акропольського пагорба збереглися споруди і більш пізнього римського періоду – храми Роми і Августа.

Олімп

Побувати з візитом до Греції і не піднятися на легендарний Олімп подібно переступу, за що вам загрожує суворе покарання у вигляді самоїдства і самобичування. Почати сходження на трикілометровий гірський масив богів можна в місті Літохороні. Тут для туристів працює інформаційний центр, і подаються автобуси до пріонів, розташованих на висоті 1100 метрів. Звідси починається піший маршрут у самих стійких, і тут же він закінчується у менш фанатично-налаштованих «альпіністів».

В принципі, вже з пріонами відкриваються запаморочливі пейзажі. Всіх красот вище можна і не побачити через низьку хмарність. На головні вершини Олімпу – Мітікас, Сколе та Стефанії йдуть не за панорамами, а щоб відчути себе богом. Прості ж смертні задовольняються відпочинком в гірських готелях, вечерями в ресторанах і відвідуванням скельних монастирів.

Монастирі Метеорів

До речі про монастирі. У Греції вони заслуговують особливої ​​уваги. Не всі, звісно. По-справжньому грандіозний божественний задум можуть оцінити люди, що потрапили на екскурсію в Монастирі Метеори. Їх унікальність полягає в тому, що головним будівельником цього дива світу з’явився, ймовірно, сам господь, тобто сили природи. Люди лише прикрасили божественні архітектурні шедеври і пристосували їх для спілкування з Всевишнім.

Якщо відкинути пафос, то слід зауважити, що своїм походженням монастирі зобов’язані в першу чергу воді, що точить камінь, вітрам, що шліфують, і сонцю, що сушить і закріплює. Монастирі Метеори – це величезні скелі-стовпи, уподобані середньовічними ченцями. Ці то слуги господні і постаралися, та облаштували в ущелинах свої тихі келії.

З понад двох десятків зведених обителей, прихованих на висоті більше півкілометра, до наших днів дожили лише чотири чоловічих і два жіночих. У туристів особливою любов’ю користуються монастирі Святого Варлама і Святої Варвари. Але навіть звичайна прогулянка уздовж прямовисних скель подіє на вас самим чудесним чином, звільнивши душу від мирської суєти.

Дельфи і Салоніки

Хочете заглянути в майбутнє? Тоді вам в Дельфи. Не знаємо, наздожене вас тут провидіння, але древнім тут відкривалася завіса таємниці. Саме в Дельфах за часів античного світанку держави був центр Оракула. З місцевими провісниками радилися володарі країни напередодні важливих подій.

Дельфи знамениті своїм археологічним музеєм, пам’ятником «Пуп Землі», античним театром, руїнами Храму Зевса і найдавнішим стадіоном. Так, так, Дельфи і є батьківщина олімпійських ігор, тих яскравих баталій, традиція яких жива і сьогодні.

Інше древнє місто Греції, колишня столиця Македонії на невидимій машині часу відправляє мандрівників у візантійський період. Втім, історія в Салоніках так міцно переплелася з XXI століттям, що й не зрозумієш, де закінчується експозиція ранніх християнських пам’ятників і починається музей сучасного мистецтва.

Пелопоннес

Цінителів нерукотворної краси чекає півострів Пелопоннес. Це воістину рай, що буяє щедрими дарами природи. Тут так приємно загубитися в цитрусових або оливкових гаях. Щадне сонце, легка прохолода, заливисті трелі – що ще потрібно для блаженства?

Втім, не обійшлося і тут без втручання людини. І втручання це було по-справжньому грандіозним. У Пелопоннесі розташований стародавній театр Епідавр унікальний за властивостями акустики. Ще півострів знаменитий своїми розвалинами стародавніх Мікен.

У Греції, дійсно, є все. Як би тільки приловчитися, щоб все це подивитися, вивчити, відчути. Не встигли? Не біда. Значить, від мук вибору, куди б відправиться під час наступної відпустки, ви себе вже позбавили.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла