Як поводитися в Греції

У своїй більшості населення в Греції православне, але хто сказав, що у всіх православних в цьому світі одні й ті ж звички і традиції! Ось перша відмінність: якщо в нас прийнято при зустрічі обмінюватися рукостисканнями, то в Греції до цієї процедури ставляться більш стримано. Так що не поспішайте тягти руку, особливо при знайомстві. Греки вважають за краще обмінюватися поцілунками, причому дворазово, але тільки з тими людьми, яких знають і ставляться приязно.

Ще одна відмінність. Громадяни Греції обожнюють почухати язики, критикуючи дії своєї власної влади, але варто іноземцю підтримати цю тему, як він відразу стає для них неприємним. У свої внутрішні справи сторонніх вони допускати не люблять. Так що краще за все при такому обговоренні бути в ролі терплячого слухача.

Якщо грек запросив вас в гості, потрібно врахувати ще кілька правил. У тому випадку, якщо господар живе в селі і запрошує скуштувати тутешні хліб-сіль, ні в якому разі не відмовляйтеся. Навіть якщо не голодні. Для господаря це буде серйозною образою. А от у місті – дещо інші традиції. Навіть будучи запрошеним, навряд чи варто розраховувати на рясне частування. Вам зазвичай запропонують вино, чай або каву, оскільки греки звикли обідати чи вечеряти в найближчих кафе. От якщо запросять у кабачок, то про оплату можна не турбуватися: тут прийнято – хто запрошує, той за все і платить.

Ще одне правило, яке варто запам’ятати, щоб не ставити грецьких знайомих у незручне становище. На відміну від України тут не прийнято, приходячи в гості, знімати взуття. Тапочок вам не запропонують, оскільки головним вважають не чистоту підлог, а чистоту дружніх відносин. Ходити в гості з подарунками також не прийнято – зі своєю горілкою або банкою традиційної ікри. Найкраще вручати такі дари ще до запрошення, в іншому випадку вразливі греки можуть подумати, що ви  вважаєте їх недостатньо заможними для того, щоб гідно прийняти друга. А ось квіти в цій теплій країні будуть прийняті з вдячністю. Особливо якщо в будинку є жінки, яких у Греції обожнюють.

Тепер про те, що ріднить греків і нас. Вони, як і ми, не надто обов’язкові. І якщо говорять, що готові зустрітися завтра, не розумійте це буквально: завтра, в їх розумінні, це – коли-небудь, якщо не призначений конкретний час і місце зустрічі. Спізнитися на рандеву також не вважається непристойним: година туди, година сюди – в країні Еллади не вважається непристойним. Година – це все-таки дрібниця, якщо порівнювати її з вічністю.

На дорогах пішоходам-туристам варто дотримуватися обережності. Грецькі водії вважають усіх, хто перетинає дороги навіть по “зебрі”, прикрою перешкодою на своєму шумахерському шляху. Отже потрібно не розслаблятися. Але це, мабуть, єдина незручність в Греції.

І – останнє. У країні Еллади прийнято залишати чайові всюди, де туристу виявляються послуги. У ресторанах – не менше десяти відсотків від вартості рахунку. Це рекомендується робити навіть у громадському туалеті. Інакше є ризик позбутися елементарного аксесуара цього відомства – туалетного паперу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла