Ашрам Бітлз: медитація замість музи

Сьогодні Ашрам Махаріші Махеш Йоги важко назвати розкішним місцем, що володіє всіма достоїнствами , необхідними для розбещеної західної людини. Про це свідчить зелень індійських джунглів , в яких майже повністю загрузла обитель мудреців і відлюдників , яка , здавалося б , не так вже й давно , славилася кондиціонованими келіями з індивідуальними системами опалення , водопостачанням і зручними західними меблями.

Історія цієї пам’ятки бере свій початок в 1963 році. Якраз в цей час на Заході стрімко зростає число шанувальників трансцендентальної медитації , в числі яких опинилися і учасники легендарної групи « Бітлз».

Музиканти деякий час відвідували семінари Махаріші в Уельсі , де знайомилися з основами медитації , але потім , в 1968 році , прийнявши пропозицію гуру , вони вирішили продовжити навчання в Рішікеші , де ними було написано кілька композицій для ” White album ” .

Місцем розташування ашрама була Долина Святих , що знаходиться в передгір’ях Гімалаїв. Територія Міжнародної школи медитації , що займає близько шістдесяти квадратних кілометрів площі , була з усіх боків оточена джунглями , але це абсолютно не заважало їй володіти усіма благами цивілізації.

Сьогодні це місце багато хто називає не інакше як « ашрамом Бітлз». На превеликий жаль , тут вже не зустрінеш тієї колишньої краси , адже після закінчення в 1984 році терміну оренди на землю , яку так і не вдалося продовжити , ашрам поступово прийшов в запустіння. На даний момент землі належать відомству Національного парку Шахаджі .


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла