Бібі-Ка-Макбараьв: копія Тадж-Махала

Більшість копій знаменитого Тадж-Махала або занадто маленькі, або були побудовані в настільки позбавленій смаку манері, що більше нагадують пародію на головну індійську пам’ятку. Мавзолей Бібі-Ка-Макбараьв, який розташований в центральному штаті Махараштра, на щастя, не належить до жодної з вище зазначених категорій.

Відстань від Тадж-Махала в Агре до його вдвічі зменшеної копії складає більше тисячі кілометрів. Звичайно, Бібі-Ка-Макбараьв виглядає не настільки велично, проте завдяки інкрустованим стінами і мармуровому декору, величезним баштам і прозорому басейну мавзолей також приваблює туристів.

Бібі-Ка-Макбараьв (також відомий як «міні-Тадж-Махал»), як і оригінальний архітектурний комплекс, був побудований в пам’ять про втрачену любов. Правда, тут йде мова про материнську любов, яка надихнула Мухаммада Азамшаха звести цей мавзолей в період з 1651 по 1661.

Мавзолей Бібі-Ка-Макбараьв вирішили побудувати всього через тридцять років після зведення Тадж-Махала. Копія була побудована з куди більш «скромних» будівельних матеріалів: вапняку, світлого піщанику, штукатурки, а також мармуру, з якого був виготовлений цибулеподібний купол. На місці будівництва Тадж-Махала (північна Індія) мармуру було повно, але для того щоб побудувати Бібі-Ка-Макбараьв в новій столиці імперії Великих Моголів, мармур потурбувалися перевозити на возах. Крім купола, цим матеріалом також облицьована невелика частина фасаду головної будівлі. Для будівництва «міні-Тадж-Махала» знадобилося всього шість років, тоді як будівництво оригінальної версії мавзолею тривало протягом двадцяти двох.

Біля Бібі-Ка-Макбараьв площа 458 x 275 метрів займають сади. У центрі мавзолею знаходиться самотня могила Рабії Дуррани – третьої дружини імператора і матері архітектора.

Так, «міні-Тадж-Махал» значно поступається за своїм розміром і величністю оригіналу. Але зате в Бібі-Ка-Макбараьв не приїжджають мільйони туристів, а охоронці після декількох знімків не забиратимуть фотоапарат.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла