Тадж-Махал, частина 2: будівництво

Будівництво даної будівлі проходило протягом довгого часу і на об’єкті встигли попрацювати понад двадцять тисяч людей з різних кінців країни , а також з інших держав Азії та Близького Сходу. Кожен з них вніс свій внесок у підсумковий результат.

Тадж-Махал звели трохи південніше від Агри , яка була оточена високою стіною , що охороняла місто . Шах-Джахан особисто займався вибором ділянки і обміняв на неї величезний палац , який розташований в самому центрі Агри. У підсумку , будівництво почалося на майданчику площею приблизно 1,2 гектара. Для початку землю перекопали і замінили грунт , а потім спорудили майданчик , який піднявся на п’ять метрів вище рівня берега місцевої річки . Надалі почалося спорудження фундаменту , який повинен був стати основою масивної будівлі і при його зведенні застосовувалися найсучасніші на той момент технології .

Грунтовно будували навіть ліса , які були не бамбуковими , як зазвичай , а цегляними . Вони вийшли настільки масивними , що майстри боялися , що після закінчення будівництва їх доведеться розбирати протягом декількох років. Але вийшло все трохи інакше. Додання говорить про те , що Шах-Джахан оголосив про те , що будь-хто може взяти собі стільки цегли , скільки хоче і ліса розібрали ледь не за одну ніч , так як в ті часи це був затребуваний будівельний матеріал.

Мармур транспортувався за допомогою спеціального пандуса , спорудженого із спресованої землі . По ньому тридцять биків тягли кожен блок до місця будівництва. На потрібний рівень блоки піднімали за допомогою спеціально сконструйованих механізмів . Близькість річки також дозволяла швидко добувати воду. Спеціальна канатна система дозволяла наповнювати резервуари максимально швидко , після чого з резервуарів вода по спеціально прокладених трубах транспортувалася безпосередньо до місця будівництва. Робота в цьому сенсі була виконана величезна.

Гробниця і платформа були побудовані за 12 років , а всі інші частини комплексу будувалися ще десять. Будівництво було поділено на етапи і багато в чому завдяки цьому вдалося домогтися своєчасної здачі всіх об’єктів. Сили не розпорошувалися , а акумулювалися на конкретному виді робіт.

Будівельні матеріали звозилися сюди з усієї Індії і навіть із сусідніх держав Азії , тому використовувалося більше однієї тисячі слонів для їх перевезення . Тадж-Махал будували дійсно всією країною , і на його зведення пішла величезна кількість сил , часу і грошей.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла