Тадж-Махал, частина 1: архітектура

Тадж-Махал – це мечеть , поєднана із мавзолеєм, розташована в Агре на березі місцевої річки Джамна . Достеменно невідомо про те , хто саме є архітектором даної будівлі . Ця споруда була побудована за наказом Шах-Джанаха , який є прямим нащадком знаменитого Тамерлана . Падишах Імперії Великих Моголів звів Тадж-Махал для своєї дружини Мумтаз-Махал , яка померла при пологах 14 дитини. Згодом тут був похований і сам Шах-Джахан .

Тадж-Махал (його ще називають просто « Тадж » ) є найвідомішим прикладом стилю архітектури , який зародився в Монголії. Він увібрав у себе елементи ісламського , індійського та перського стилів архітектури , так як в культурі монголів взагалі багато запозичень. Тадж-Махал отримав статус об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 83 -му році ХХ століття. Його вважають загальновизнаним шедевром і перлиною мусульманської культури , якою захоплюються люди з різних країн планети.

Тадж-Махал є структурно інтегрованим комплексом. Його будівництво почалося в 1632 році, а закінчені роботи були тільки до 1653 , тобто тривали більше двох десятиліть. Над будівництвом об’єкта трудилися близько двадцяти тисяч майстрів і звичайних робітників. Будівництвом також керували провідні архітектори того часу , але достеменно невідомо , хто саме вніс основний внесок в підсумковий результат. Творцем цієї знаменитої будівлі зазвичай вважають Лахаурі , але деякі відомості говорять про те , що головним архітектором був уродженець Туреччини Мухаммед Ефенді . У будь-якому випадку на це питання навряд чи вже вдасться отримати відповідь.

Всередині мавзолею можна побачити гробниці шаха і його дружини. Але на ділі вони поховані не під гробницями , а трохи нижче , під землею.

Тадж-Махал – це п’яти купольна будівля , висота якої досягає 74 метри. Побудована вона на платформі з чотирма мінаретами по кутах . Мінарети мають невеликий нахил у бік від гробниць , щоб у випадку обвалення не пошкодити її .

Поруч розташований сад з фонтанами. Стіни викладені з напівпрозорого мармуру , який доводилося привозити сюди здалеку. Кладка виконана з інкрустацією з самоцвітів . Завдяки цьому стіни при денному світлі виглядають білосніжними , на зорі здаються рожевими , а в місячну ніч мають сріблястий відтінок.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла