Тадж-Махал, частина 3: міфи

З самого початку свого існування Тадж-Махал був не тільки джерелом загального захоплення , але і відмінним приводом для створення міфів і легенд на його основі. Як відомо , будь-яку красиву історію оточує безліч супутніх оповідань , частина яких є правдою , а інша повною нісенітницею і вигадкою. Часом неможливо розібратися , де правда , а де вигадка . Що саме є правдою , та й кількість самих легенд не піддається обчисленню , ми зупинимося на найбільш примітних .

Найпоширеніший міф полягає в тому , що Тадж-Махал мав стати не єдиним мавзолеєм . Згідно з легендою навпроти нього повинен був з’явитися ще один мавзолей , але вже з чорного мармуру. Вирости нова будівля повинна було на іншому березі річки , але цьому завадили певні обставини. Так , розповідають , що Шах-Джахан банально не встиг закінчити будівництво з причини того , що був скинутий із престолу власним сином і законним спадкоємцем Аурангзебом . Цю легенду підкріплював і той факт , що на протилежному березі річки дійсно з часом виявилися руїни з чорного мармуру. Але все встало на свої місця в кінці двадцятого століття , коли розкопки і дослідження дали зрозуміти , що чорний мармур насправді є всього лише почорнілим від часу білим мармуром. При цьому ставок в Місячному саду (там повинен був згідно доданню перебувати другий мавзолей ) був реконструйований , з’ясувалося , що відображення Тадж -Махала в воді ставка виглядає чорним і його можна розглянути без проблем. Можливо , ставок був побудований тільки для цих цілей.

Немає доказів і тому, що після завершення будівництва архітектору відрубали руки , щоб він не міг відтворити таку красу. За іншою версією , будівельники підписували спеціальний договір , що ніколи не будуть будувати нічого схожого на Тадж-Махал. Подібні легенди супроводжують майже будь-яку відому споруду і є фантазією чистої води.

Ще одна легенда стосується того , що в середині дев’ятнадцятого століття Вільям Бентінк планував повністю знищити мавзолей і продати його мармур на великому аукціоні . Швидше за все , даний міф виник після того , як Бентінк продав мармур з конструкції одного з фортів в місті Агра , але подібних планів щодо усипальниці у нього не було.

Часто прикрашають реальність і путівники , згідно з якими , Шах-Джахан після того , як був повалений своїм сином , милувався Тадж-Махалом прямо за грат своєї темниці . Насправді нічого подібного не було , так як Шах-Джахана містили в більш ніж комфортабельних умовах в Червоному форі, розташованому в Делі. Звідти Тадж-Махал , звичайно , неможливо побачити. Тут оповідачі навмисне підміняють делійський Червоний форт тим, що розташований в Агрі . З Червоного форту в Агрі дійсно видно Тадж . Виходить , що більшість міфів та історій про знаменитий мавзолей є не більш , ніж самими звичайними вигадками , нехай і дуже красивими.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла