Фестиваль фарб веселки в Індії

Фестиваль фарб веселки в Індії

У світі багато цікавих і незабутніх свят, фестивалів і карнавалів, але жоден з них не зможе зрівнятися по яскравості і буянню кольору з щорічним Фестивалем фарб в Індії. Так, так, йдеться саме про популярний індуїстський фестиваль весни – Холі, який відомий ще і як Пхагвах або бходжпурі. Це свято відзначається по всій країні буддистами, індуїстами, сикхами і всіма бажаючими, незалежно від національності та віросповідання.

Фестиваль Холі триває два-три дні і залежить від Пхалгуна Пурніма (Поорнмаші) – це день повного місяця за індуїстським календарем, який припадає на кінець лютого або початок березня. Звичайно, в деяких регіонах Індії свято може тривати і більше трьох днів, все залежить від святкуючих і туристів. Крім Індії Фестиваль фарб проводитися в Шрі-Ланці та Непалі, в США і Великобританії, де проживають великі діаспори індусів.

У святі Холі об’єднано багато традицій, деякі з них зародилися в минулі часи ще до виникнення індуїзму, інші приєднувалися з плином часів. На багато традиції вплинули народні легенди, які пов’язують з виникненням свята. Одна легенда особливо сильно вплинула на святкування і дала назву святу – Фестиваль фарб. Частина цього переказу говорить про одну з найулюбленіших подруг Крішни – Радху, яку він посипав фарбою, щоб змінити колір її шкіри.

Тому прийнято в перший день свята запасатися фарбувальними порошками і бризкалками, так як у другий день (званий Dhulhendi) мешканці та гості фестивалю цілий день «воюють», використовуючи кольорову пудру і воду (чисту або забарвлену), а також обсипають один одного порошком з трав . Головне пам’ятати, що ці фарби можна відмивати не один день, а то й тиждень. Так як весна в Індії – час непостійності погоди і люди хворіють частіше простудними захворюваннями, то у фарбах застосовують проти простудні екзотичні рослини (Neem, Haldi, Kumkum, Bilva і т.п.). Тому вважається, що чим більше ти обсиплеш ближнього фарбою, тим сильніше ти бажаєш йому здоров’я і удачі.

Фестиваль фарб дуже енергійне і веселе свято. У цей день багато грають на дхолі разом з іншими традиційними індійськими інструментами. Так само в день Холі багато танцюють і лише в цей день молоді люди можуть побути наодинці і пофліртувати, адже суворі звичаї Індії відомі у всьому світі. Так само до свята готують особливі напої Тандан Пассі і бханг Пассі, до їх складу входять молочні продукти, цукор, мигдаль, спеції і трохи марихуани.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Ми порівняли ціни на бронювання житла і знайшли для Вас найвигіднішу