Фортеця Кьонігштайн в Німеччині

Яскравою пам’яткою Саксонської Швейцарії є фортеця Festung Königstein, розташована на березі Ельби біля міста Кьонігштайн. Комплекс укріплених споруд знаходиться на скелястому плато, площа якого дорівнює 9,5 гектара. На території фортеці розміщений колодязь, що має глибину 152,5 метра, що є другим показником в Європі.

Дослідники стверджують, що перша письмова згадка про фортецю Кьонігштайн датується 1233 роком, при цьому в якості джерела виступає грамота короля Чехії Вацлава I. Вже в 1241 році король, зрозумівши стратегічну важливість Кьонігштайн, віддає наказ про розширення фортечних споруд. За допомогою фортеці згодом вівся контроль за торговими шляхами, які проходили по річці Ельбі.

У 1459 році на підставі егерського договору остаточно була визначена межа між Саксонією і Чехією, внаслідок чого фортеця Кьонігштайн перейшла в маркграфство Мейсен.

На початку XVIII століття в стінах фортеці був ув’язнений відомий алхімік Беттгер, саме він зміг першим в Європі отримати фарфор, що послужило початком виробництва знаменитої мейсенської кераміки.

Багато видатних історичних особистостей відвідували укріплення споруди Кьонігштайна, серед них можна відзначити імператора Росії Петра I. У 1849 році, коли вирувало Дрезденське повстання, фортеця послужила надійним притулком Саксонської королівської сім’ї. За часів Першої та Другої світових воєн в Кьонігштайн містили полонених офіцерів і генералів багатьох армій світу.

У 1955 році фортеця була переобладнана в музей. Зараз вона є популярним туристичним місцем. Відвідувачам представлена ​​військово-історична експозиція, тут розташований ресторан, а також бутик.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла