Берлінську стіну захистять від туристів-вандалів

У Берліні вживаються заходи, щоб захистити знамениту Берлінську стіну від охочих розібрати її на сувеніри та любителів залишати свої автографи на історичних пам’ятках. Через чверть століття після падіння стіни, німецькій владі доводиться вибудовувати бар’єр, щоб захистити найдовшу зі збережених її частин стіни від вандалів.

East Side Gallery – фрагмент Берлінської стіни протяжністю 1,3 кілометра, покритий розписом кілька місяців після того, як символ холодної війни був зруйнований, досі привертає по 3 млн. туристів щороку. Однак мисливці за сувенірами та графіті-вандали нанесли такої шкоди цій пам’ятці, що влада оголосила журналістам про створення захисного бар’єру.

За останні кілька місяців випадки вандалізму почастішали. Влада звинувачує, в першу чергу, іноземних туристів, які, на їхню думку, хочуть залишити свій слід в історії, надряпавши на стіні своє ім’я. “Загородження має дати ясно зрозуміти, що це, насамперед, історичний об’єкт, наша культурна спадщина”, – сказав Адальберт-Марія Кліс (Adalbert-Maria Klees), технічний директор управління благоустрою району Фрідріхсхайн.

Минулого місяця муніципальна влада почали відновлювати більше сотні фресок, створених художниками з усього світу в 1990 році. Однак більшість з них були майже негайно знову пошкоджені; саме це і стало причиною встановлення огорожі, не підпускаючої туристів до стіни на відстань ближче ніж 1,3 метра. У 150 тис. євро обійдеться берлінському бюджету реконструкція історичного пам’ятника, яка має бути завершена на початку наступного року. До цього моменту стіна буде захищена парканом.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла