Кельнський собор: найбільший шедевр неоготики

У німецькому місті Кельні розташований римсько-католицький Кельнський собор, який є важливою історичною пам’яткою Німеччини. Цей храм займає почесну третю позицію серед найвищих церков у світі, він також включений ЮНЕСКО до списку Всесвітньої культурної спадщини.

Кельнський собор, висота якого досягає 157 метрів, зводився в два етапи, перший з яких здійснювався в період з 1248 по1437 роки. Другий етап будівельних робіт тривав протягом 1842-1880 років.

Дослідження, які провели вчені, говорять про те, що в Кельні ще в римський період існувала християнська громада, в північній частині міста розташовувалися свого часу кілька церков. Залишки цих християнських святинь можна спостерігати і сьогодні неподалік від Кельнського собору, де ведуться археологічні розкопки.

Історія Кельнського собору почалася в 1248 році, саме тоді був закладений архієпископом Конрадом фон Гохштаденом перший камінь у фундамент храму. Але в той час ніхто не знав, що почалося одне з найбільш розтягнутих у часі європейських будівництв.

Кельн в той період вважався одним з наймогутніших міст Німецької імперії, тому його влада порахувала за необхідне мати свій кафедральний собор, який би зумів затьмарити всі існуючі церкви середньовічної Європи.

Форми фундаменту Кельнський собор запозичив у французьких храмових комплексів, щоб проникало більше світла всередину, була використана арочно-контрфорсна система споруди. Форма арок була не напівкруглою, а загостреною, це дозволяло зробити рівномірне перекриття ними всієї поверхні будівлі, підкреслюючи спрямованість вгору всієї конструкції.

Але середньовічний етап спорудження Кельнського собору завершився в середині п’ятнадцятого століття, при цьому протягом кількох століть храм стояв у незавершеному вигляді.

Поштовхом до відновлення будівельних робіт послужило захоплення храму революційними французькими військами, які перетворили на час християнську святиню в фуражний склад.

Жителі Кельна після вигнання французів утворили Центральне товариство по будівництву собору, яке займалося в основному збором фінансових коштів. Архітектор Карл Фрідріх Шинкель керував другим етапом споруди собору, велику фінансову допомогу надав прусський король Фрідріх Вільгельм IV.

Роботи були проведені з використанням новітніх будівельних технологій того часу, що дало можливість перетворити Кельнський собор в найбільший шедевр неоготики.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла