Іракліон

Інформація про місто Іракліон

Грецький порт Іракліон (Ηράκλειο) є адміністративною столицею острова Крит. Він був заснований сарацинами в 824 році н.е. на місці невеликої гавані, недалеко від стародавнього міста Кносса, який був центром мінойської цивілізації. Вважається, що свою назву Іракліон (Herákleion) отримав на честь легендарного героя Геракла, який вчинив на Криті один зі своїх подвигів.

В 1210 влада над містом перейшла до Венеції, і це було часом культурного розквіту Іракліону. Зведені тоді потужні кріпосні стіни збереглися до теперішнього часу. Можна побачити двоє з чотирьох воріт: Ворота Пантократора (або Ворота Ханьі) в західній частині стіни і Ворота Ісуса в південній. Зберігся і типовий венеціанський форт – морська фортеця Кулес (Koules). З її зубчастих стін на верхньому рівні відкривається мальовничий вид на море і порт. Похмурі кріпосні застінки століттями служили житлом і в’язницею, а нині всередині безлюдно й тихо. Сонячні промені, що падають у прорізи вікон під кам’яними склепіннями, висвітлюють лише старі якорі і гармати.

У Іракліоні збереглося безліч церков різних епох. Варто відвідати найбільший собор в місті Агіос Тітос X століття, а також Агіос Марк XIII століття – одну з перших церков, зведених венеціанцями. Кафедральний собор Святої Міни є одним з найбільш значущих у всій Греції.

Фонтан «Морозіні» або «Леви», відкритий в 1628 році, знаходиться в центрі площі Венізелу. Він складається з основної чаші, що стоїть на спинах чотирьох левів, і ще восьми чаш, в які перетікає вода. Чаші прикрашені декором з сюжетами з грецьких міфів.

Головною пішохідною вулицею Іракліону є вулиця Дедала (Daidalou) з численними тавернами, піцеріями, кафе і магазинчиками. Цікавий Ринковий квартал, у вузьких вуличках якого серед таверн і ремісничих майстерень торгують овочами, зеленню і фруктами.

У п’яти кілометрах від Іракліону розташований знаменитий Кносський палац (The Minoan Palace of Knossos), складна архітектура якого нагадує лабіринт. Знайдена там ювелірна прикраса з зображенням бджоли є талісманом Криту. Багато виявлених там скарбів сьогодні зберігаються в Археологічному музеї (Heraklion Archaeological Museum). Його експозиція від часів неоліту до римської епохи представляє найцінніші експонати, серед яких знаходиться одна із загадок сучасності – Фестський диск, а також статуя Афродіти і найдавніші в історії людства монети.

У шести кілометрах від Іракліону розкинулися пляжі. На морському березі в районі Амудара стоїть готель Apollonia Beach Resort 5 *. Розташований поблизу гавані Lato Boutique Hotel має вид на венеціанську фортецю.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.