Калькутта

Калькутта

Інформація про місто Калькутта

Калькутта (Kolkata) – одне з найбільших міст в Індії, столиця штату Західна Бенгалія, культурна столиця країни. У 2001 році місто було перейменовано в Колката – назва, більш точно відповідає її бенгальській вимові.

Люди селилися в цих місцях ще кілька тисяч років тому, але офіційно історія міста починається в кінці 17 століття. Саме в цей час Джоб Чарнок, представник Ост-Індської компанії, підшукував місце для нових поселень. 24 серпня 1690 в селі Калігхата була заснована факторія, і цей день з тих пір вважається днем народження Калькутти.

Незважаючи на те, що Калькутта (Колката) – місто порівняно молоде в порівнянні з іншими індійськими містами, воно досить швидко стало одним з найбільших у країні. Сприяв цьому той факт, що за часів панування Британії Калькутта стала столицею всієї Британської Індії.

Місто знаходиться на сході країни, в дельті Гангу, на березі річки Хуглі. Грунти тут завжди були болотисті, глинисті, піщані і знадобилося чимало років, щоб створити на цих територіях нормальні умови для життя. Місцевий клімат – типовий для цієї частини країни: жарке, вологе літо, коли температура піднімається вище + 40 ° C, сезон мусонів, що триває з з червня по вересень, і цілком комфортна зима (грудень і січень) – суха і досить тепла, з середньою температурою 15 ° C – 17 ° C.

Незважаючи на своє колоніальне минуле, завдяки якому центр міста виглядає цілком доглянутим і чистим, велика частина міста являє собою не найпривабливіше видовище – пробки на дорогах, бруд і бідність тут є повсякденними проблемами. І все ж Калькутті (Колкаті) є чим здивувати гостей – у цьому найстарішому Метрополісі країни, культурному та освітньому центрі Індії, знаходиться цілий ряд архітектурних і духовних пам’яток та історичних місць, серед яких Національна бібліотека Калькутти, одна з кращих в світі, сади Іден – шматочок зеленого раю посеред нестерпної літньої спеки, і меморіал Вікторії, чудова споруда, побудована за подобою Тадж-Махала. Крім того, в Калькутті побудовані дві великі спортивні споруди – стадіон Eden Gardens, другий за величиною в світі для проведення змагань з крикету, і стадіон Salt Lake, один з найбільших футбольних стадіонів на планеті.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.