Мумбаї

Мумбаї

Інформація про місто Мумбаї

Мумбаї (Mumbai) – місто на березі Аравійського моря, найнаселеніший в Індії, одна із самих великих міських агломерацій світу, столиця штату Махараштра. Португальці, що з’явилися тут в 16 столітті, назвали місто «Бом бей», що значить, «хороша бухта», а прийшли їм на зміну британці англізіровалі назву, перетворивши його в Бомбей. З цим ім’ям місто став відомий далеко за межами рідної країни, і до цих пір, не дивлячись на те, що в 1995 році він отримав ім’я індуської богині, колишнє найменування використовується дуже широко.

Мумбаї (Бомбей) лежить, в основному, на двох островах – Бомбей і Солсетт, і розташоване в субекваторіальному поясі, що пояснює досить чіткий поділ кліматичного року на два сезони: сухий і вологий. Вологий сезон з сильними мусонними зливами триває з червня по жовтень, а сухий – з грудня по травень і характеризується, особливо січень і лютий, досить холодними температурами, які іноді опускаються до +10 ° С.

Мумбаї з часів освоєння Індії європейцями став своєрідними «воротами в Індію» – саме сюди прибувало більшість мандрівників, які тримають свій шлях у країну слонів і махараджів. Але історія міста набагато довша, життя в цих краях було вже на зорі ери людства, в кам’яному столітті. Ще до Різдва Христового тут неодноразово бували вихідці з інших країн, наприклад, в 150 р. до н.е. околиці майбутнього Бомбея відвідав Птолемей.

Португальці, заново «відкрили» ці місця європейському світу в 1534 році, встановили тут свою владу і почали християнізацію місцевих жителів. У 1661 році острова, де пізніше виросло найбільше місто Індії, були віддані в якості приданого португальської принцеси Катерини де Браганса, яка вийшла заміж за англійського монарха Карла II. Карл же, в свою чергу, здав острови в оренду Ост-Індській компанії, яка активно освоювала в той час регіон і котра потребувала зручних гаваней для заходу кораблів. Так у 1672 році у Бомбея почалося нове життя – перший британський губернатор островів сер Джордж Оксенден розгорнув активну діяльність по налагодженню життя в місті. Вже незабаром Бомбей став головним опорним пунктом англійців в колонізації Західної Індії.

Місто швидко росло, перебудовулося, тут стали з’являтися перші в країні фабрики, заводи, розвитку всього регіону сприяло будівництво в 1853 році першої в Індії залізниці. Важливе значення у розвитку Бомбея мала торгівля бавовною, яка велася по всьому світу. Друга половина 19 століття відзначена виникненням і розвитком національної промисловості в місті, а разом з нею – активним ростом робітничого руху. Бомбей став центром масових виступів, а повстання моряків 1946 року став головною причиною, що підштовхнула британський уряд до надання незалежності Індії.

Сьогоднішній Бомбей (Мумбаї) – місто, багате на історичні будівлі та пам’ятки. Вокзал Вікторії, побудований в кінці 19 століття, сьогодні – головний з усіх вокзалів у Мумбаї, і нагадує своїм зовнішнім виглядом готичну церкву. Недалеко від берега, на острівці, знаходиться Мечеть Хаджі Алі, яка є одним із символів Бомбея, а на північ від міста розташований Національний парк імені Санджай Ганді, що привертає багатим тваринним світом і пишною рослинністю. Бомбей (Мумбаї) – найбільший економічний, промисловий і культурний центр Індії, найбільший порт на заході Індії, що проникає через свою транспортну систему до половини пасажирів всієї країни, найбільша в Індії фабрика кіно, батьківщина Боллівуда, місто контрастів, де багатство і розкіш стоять поруч з важкою убогістю, хворобами, брудом і загазованістю вулиць, космополітичне місто, де мирно уживаються різноманітні культурні та релігійні традиції.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.