Краса, не підвладна часу: руїни Абатства Фаунтейнс

Колишні краса і велич древніх напівзруйнованих будівель завжди привертали до себе безліч бажаючих хоч трохи доторкнутися до історії, саме тому середньовічні замки та фортеці так популярні серед туристів. Одним з таких неймовірно атмосферних місць є руїни найдавнішого Абатства Фаунтейнс (Fountains Abbey), розташовані в англійському графстві Північний Йоркшир.

Історія цієї грандіозної будівлі починається в далекому 12 столітті, коли тринадцять ченців, вигнаних з Абатства Діви Марії, оселилися в долині річки Скелл. В 1132 році, з дозволу йоркського архієпископа Турстана і під заступництвом цістерціанського ордена вони почали зводити монастир, який згодом стане одним з найвидатніших історичних пам’яток Великобританії.

За кілька перших сторіч існування Абатства Фаунтейнс монахи зуміли значно зміцнитися в цій місцевості, побудувавши безліч господарських будівель і, безпосередньо, саме абатство, зведене в готичному стилі.

Ченці активно взаємодіяли з місцевими жителями, вели власне господарство і зуміли нажити чималі капітали, чим незабаром зацікавився король Генріх VIII. Заради розлучення зі своєю дружиною і одруження на Ганні Болейн він затіяв церковну реформу, внаслідок чого всі монастирі країни були розпущені, а їх майно перейшло до короля. Таким чином, 1539 року Абатство Фаунтейнс припинило своє існування і було частково зруйновано.

Через рік землі Абатства були куплені купцем Річардом Грешем, син якого вклав чималі гроші в будівництво Фаунтінс-хола. А в XVIII-XIX століттях, коли значно зріс інтерес до стародавніх будівель в готичному стилі, туристи почали все активніше відвідувати руїни Абатства.

Сьогодні навколо цих старих красивих руїн розбитий чудовий королівський парк Стадлі, в якому люблять прогулюватися і туристи, і місцеві жителі. Древні стіни, що зберігають історію, доглянуті зелені галявини і спокійна річка Скелл, що протікає тут же, створюють гармонійну і дуже мальовничу картину, і це місце не даремно було визнано важливим пунктом у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла