Замок Блер в Шотландії

Безсумнівно, у Великобританії є на що подивитися. Але самими романтичними пам’ятками є шотландські замки. Фортеці, побудовані англійцями дуже суворі, тоді як замки Шотландії витончені і красиві, більше схожі на обитель казкових королів або принцес. Одним з найцікавіших діючих замків є замок Блер, який розташовується поруч із селом Блер Атолл.

Колись у графстві Пертшир був маєток, власниками якого були герцоги, графи і маркізи Атолл. Але знаменитий замок почав будувати їх сусід, Джон Комин, лорд Баденох, у далекому 1269. Справа в тому, що він просто привласнив собі частину території, так як в цей час господар земель був у хрестовому поході, і почав зводити замок. Повернувшись граф був обурений вчинком сусіда і відправив скаргу королю Олександру III, який відновив справедливість, повернувши землі, на яких уже був закладений замок. Власник вирішив залишити споруду, і досі найстаріша і велика башта замку зветься Каммінг Тауер, на честь того, хто займався її будівництвом.

Граф не залишив після себе спадкоємців, тому після смерті його володіння стали занепадати. Цей невтішний для замку період тривав два століття, поки шотландський король Яків II не подарував цей замок Джону Стюардові, який є його зведеним кузеном. Ще не раз замок переходив з рук в руки. Тут гостювали найвищі особи, наприклад, королева Марія Стюарт, яка любила прогулюватися верхи по його околицях або ж брати участь у полюванні. Жила в замку і королева Вікторія в 1844 році, якій так сподобався Блер, що вона дозволила графу мати своє власне військо.

У замку є 32 кімнати, в яких досі зберігаються рідкісні картини, старовинні меблі, зброя, мережива і фарфор. До того ж Блер прославився своїм ландшафтним дизайном, якому стали приділяти увагу з XVIII століття. Гай Діани і сад Геркулеса є місцевою визначною пам’яткою. Гай Діани – це спланований хвойний ліс, перші дерева якого посадили ще в 1737 році. Він був присвячений давньоримській богині. Сад Геркулеса – це 9 акрів землі, в кінці центральної алеї якої знаходиться статуя Геркулеса. Сад прикрашений квітковими бордюрами, вазами і статуями. Посеред фруктових дерев розташовується ставок. Є в саду і свій місток, зроблений в китайському стилі, і павільйон.

Замок Блер відкритий для туристів, а в 2002 році він отримав рейтинг в 5 зірок, тобто був визнаний туристичним об’єктом вищого класу.  Ця красива багатовікова будівля буде цікаво поціновувачам прекрасного.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла