Понткісіллте: найвищий і довгий акведук у Великобританії

Найпрекраснішим витвором мистецтва назвав свого часу Вальтер Скотт акведук Понткісіллте , який розташовується в північно – східному районі Уельсу над долиною річки Ді. Акведук вважається найвищим і найдовшим у всій Великобританії , по ньому проходить канал Лланголлен .

Складні будівельні роботи по зведенню акведука на значній висоті очолив інженер Томас Телфорд , при цьому його наставником був відомий будівельник каналів Вільям Джессоп .

У липні 1795 було розпочато зведення об’єкта , в ході будівництва використовувалися унікальні конструктивні рішення. Так , наприклад , опори акведука зводилися порожнистими з метою зменшення їх ваги , при цьому вони мають клиноподібну форму. До складу будівельного розчину входили такі компоненти як вапно , вода і бичача кров.

Сам жолоб , що має ширину 3,6 метра і глибину 1,6 метра , а також арки які підтримують його були виготовлені з чавуну. Всього споруджено дев’ятнадцять прольотів , які мали сумарну довжину 313 метрів.

Офіційно акведук Понткісіллте був відкритий в листопаді 1805 року. Згодом кілька разів на ньому проводилися ремонтні роботи, особливо масштабна реконструкція проводилася в 2005 році , коли відзначали 200 – річчя акведука .

У 2009 році , враховуючи вплив конструкції акведука Понткісілте на подальший хід мостобудування , а також його гармонійне поєднання з досить складним за структурою ландшафтом , цей дивовижний архітектурний об’єкт був внесений ЮНЕСКО до списку Всесвітньої спадщини.

І в наш час , незважаючи на свій солідний вік , акведук є однією з найбільш завантажених ділянок мережі каналів Великобританії – його пропускна здатність на рік становить близько п’ятнадцяти тисяч човнів.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла