Скандальна галерея Чарльза Саатчі

Галерею сучасного колекціонера Чарльза Саатчі багато називають однією з найбільш шокуючих, все ж це не завадило їй стати відомою не тільки в Лондоні, але й далеко за його межами. Адже не в кожній галереї можна побачити дешеві жіночі сумки, перетворені під вражаючі витвори мистецтва. Те ж саме можна сказати про шахи, які виглядають досить неординарно.

У той час як одні поціновувачі мистецтва називають суперечливого колекціонера «провидцем XXI століття», інші вважають його не більше ніж диваком.

Безумовно, відвідувачі галереї Саатчі повинні володіти достатньо міцними нервами. Не кожен може спокійно дивитися на розчленовану заспиртовану акулу або корову, голову, відлиту з замороженої крові або портрет мадонни, на якому присутній слоновий гній. А інвалідні крісла з людьми-ляльками, що переміщаються по залу і зовсім викликають тремтіння в колінах, настільки все виглядає реалістично.

З моменту відкриття, яке відбулося в 1985 році, в музеї можна було побачити лише багату колекцію Саатчі, збирати яку він почав з тридцяти років. Сьогодні на чотирьох поверхах будівлі, що служила раніше казармами, можна побачити дуже багато картин та інсталяцій сучасних художників, для більшості яких виставка своїх робіт у цій галереї означає успіх у подальшій кар’єрі.

Незважаючи на періодичну зміну експозицій, головна мета яких полягає у спонуканні кожного відвідувача до роздумів, ефект, вироблений ними, залишається незмінним. Як правило, це шок і здивування. І нехай багато хто вважає виставлені тут роботи знущанням або повним несмаком, проте, байдужим не залишається ніхто.

Примітним є той факт, що на сьогодні, на відміну від надзвичайно дорогого відвідування галереї з моменту її відкриття, платити потрібно лише за перегляд експозицій окремих виставок. Завдяки цьому, а також виїзним заходам, які систематично проводить галерея, більше число людей мають можливість ознайомитися з її незвичайним надбанням.

Велику частину витрат покривають спонсори, але заробляти непогані гроші завдяки купівлі-продажу творів сучасного мистецтва вдається також і самій вельми неординарній британській пам’ятці.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла