Стоунхендж

Стоунхендж

У 130 км від Лондона на звичайній рівнині є незвичайна споруду – маса величезних каменів, розставлених чітко по колу. Визначити їхній вік не вдається навіть сучасними засобами науки: може 3 тис. років, а може і всі п’ять. Споруда настільки загадкова, що навколо неї склалася незліченна безліч легенд.

Побачивши цю унікальну споруду, мимоволі задаєшся питанням: кому і для чого треба було вирубувати зі скель настільки величезні брили і, не маючи ніяких підсобних засобів тягнути їх за сотні миль? Висувалися сотні гіпотез з цього приводу і головні з них це: спорудження друїдів для проведення культових обрядів, стародавня обсерваторія, і навіть майданчик для посадки інопланетних кораблів або портал для переходу в інший вимір.

У цій незвичайній і відомій на весь світ споруді налічується 82 мегаліта вагою по 5 тонн (обтесаний шматок скелі), 30 кам’яних блоків по 25 тонн кожен і 5 гігантських трилітів по 50 тонн (форма з двох вертикальних блоків, що тримають на собі третій горизонтальний)

Будували Стоунхендж понад 2000 років, у кілька етапів. Найперші примітивні будівлі його відносять до 3100 р. до нашої ери: два земляних вала і між ними рів, дно якого всипане кістками оленів і биків. У діаметрі споруда має 115 м. Усередині викопано по колу 56 ямок, «лунки Обрі». З якою метою їх вирили, судити важко. За однією з версій лунки могли служити для розрахунку місячних затемнень.

Пізніше лунки Обрі стали використовувати для поховання після кремації.

Через сотні років Стоунхендж став кладовищем для кремованих останків.

Пізніше дерев’яні споруди були замінені на кам’яні споруди, які простояли тисячі років. Весь світ захоплюється цією надзвичайною красою, оповитою загадковістю.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла