Кембридж

Інформація про місто Кембридж

Вік міста Кембриджа близько двох тисяч років. Початок йому був покладений римлянами, які розташованли вздовж берега річки Ким військовий гарнізон. Місце було хорошим: неподалік від Лондона (шістдесят миль), вихід до моря, гарне річкове сполучення. Сюди відразу потягнулися торговці, а за ними прийшли і ченці, що відкрили в Кембриджі монастирі, а вони в середньовічний період вважалися сховищами знань.

Існувала така «професія» мандрівного вчителя. Так іменувалися люди, що блукали по країнах і містах, що поширюють знання, в основі яких лежали теологія, цивільні та церковні закони, а також логіка. Ними й було закладено фундамент всесвітньо відомого університету та визначена тим самим доля самого міста. Всі ці події відбулися на початку тринадцятого століття. За основу в програмі університету була взята оксфордська модель, так як університет Оксфорда з’явився дещо раніше. Суть моделі полягає в тому, що університет в цілому складається з автономних коледжів. Кожен з них, у свою чергу, є науковим, навчальним та адміністративним окремим центром і нікому не підпорядковується. Ця модель збережена і в наші дні. Це й відрізняє Оксфорд і Кембридж від інших університетів, які з’явилися пізніше. Сам університет – побудований у вигляді середньовічного замку. За кам’яними стінами свій власний світ, чужі туди пройти не можуть. Повсюдно поставлені таблички «Private». Велика честь бути одним з учнів Кембриджа. Це як би каста обраних. Студенти є кращими випускниками шкіл Британії. Вибирають їх після проведення особистого інтерв’ю. Для туристів виділені певні спеціальні місця, наприклад, знаменита каплиця, туди дозволено ввійти туристам. Можна оглянути визначні пам’ятки зовні. Вам буде запропонована прогулянка вздовж університету по річці на човні Punt.

Кембридж є за своєю суттю університетом, науковим і навчальним закладом і тільки потім пам’ятником архітектури й історії.

Одна з центральних пам’яток цього міста – Міст Зітхань, побудований за прикладом мосту, що носить таке ж ім’я, але він розташований у Венеції і є лінією кордону, що розділяє територію головної в’язниці і основну міську територію. У Кембриджі цей міст символізує любов самотнього юнака – студента до своєї пасії, яку він чекає довгий час, але ніяк не дочекається. У нинішній час студенти зітхають тут не про любов, а від очікування сесії.

Також в Кембриджі є найстарша церква університету, іменована церквою Святого Гробу. Це церква – ротонда, побудована на рубежі одинадцятого і дванадцятого століть і є копією єрусалимської церкви, яка називається церквою Гробу Господнього. Найяскравішою з архітектурних особливостей церкви є її архітектурна стилістика, так як вона виконана в романському стилі раннього періоду, який до початку дванадцятого століття почав втрачати свою велич. Вже з початку тринадцятого століття в будівництві церков переважно застосовувався готичний стиль.

Ще однією визначною пам’яткою, про яку хотілося б розповісти, є музей Фіцуільяма, теж відноситься до університету. Тому вся експозиція тим чи іншим чином оповідає про життя студентів Кембриджського Університету. У музеї наявні кілька відділень, головними з яких є Художнє і Археологічне, в які входять експонати археологічних експедицій, проведених студентами, а також картини випускників, які згодом прославилися як художники.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла